MUD Jeans

MUD Jeans - Wikipedia

Všetko začalo v roku 2012, kedy Bert van Son založil MUD Jeans. S viac ako 30 rokmi skúseností videl všetko, čo sa v módnom priemysle deje. Bol svedkom toho, že život pracovníkov módneho priemyslu je nesmierne náročný a že nekonečné požiadavky na materiál v dôsledku explodujúcej výroby ničia našu planétu. Chcel robiť veci inak.

A prečo práve džínsy? Džínsy sú jednou z najviac znečisťujúcich položiek módneho priemyslu. Výroba jedného kusu džínsov stojí našu planétu 7000 litrov vody a znešistenie škodlivými chemikáliami. S ročným predajom 200 000 miliónov džínsov môže byť vplyv recyklácie džínsov a používania organickej bavlny obrovský.

Bert verí, že zábava, ktorá sprevádza módu je možné aj bez ničenia planéty Zeme a jej zdrojov. Spoločne so svojím tímom premenil MUD Jeans na príkladnú cirkulárnu módnu spoločnosť, v roku 2013 predstavil priekopnícky model "Lease a jeans" a dôsledne zavádzal princípy cirkulárnej ekonomiky do praxe. MUD Jeans je prvou značkou džínsov na svete, ktorá uplatňuje princípy obehového hospodárstva a znižuje tak našu ekologickú stopu.

(Šťastní výrobcovia džínsov, lepšie džínsy)

 A ako vlastne prebieha férová produkcia MUD Jeans?

  • Farmári pestujúci bavlnu: Všetka bavlna, ktorá je u MUD Jeans miešaná s recyklovanou bavlnou, má certifikát GOTS. Prostredníctvom tohto procesu certifikácie značka vie, že bavlna pochádza z Bombaja v Indii. Aj keď nemá priamy kontakt s farmármi, ktorí pestujú a zbierajú túto bavlnu, prostredníctvom certifikácie GOTS môže každá firma veriť, že pracujú v zdravých a spravodlivých podmienkach.
  • Upcyklácia materiálov: Továreň, v ktorej dochádza k mechanickej recyklácii a upcyklácii textilu pre MUD Jeans sa nachádza v malom mestečku v španieskom Alicante. Táto továreň je vedená odborníkmi na textil, módu a udržateľnosť. S ich pomocou dochádza k recyklácii starých vyzbieraných džínsov na vlákno, ktoré je možné premeniť na priadzu.
  • Tkanie a farbenie: Spoločnosť Tejidos Royo so sídlom v španielskej Valencii pomáha MUD Jeans vyrábať a následne farbiť textílie, ktoré neobsahujú nebezpečné chemikálie a spotrebuvávajú menej vody a energie.
  • Šitie a pranie: V spoločnosti Yousstex International je tkanina džínsov šitá, praná a značkovaná. Vďaka ich inovatívnej technológii sú v MUD Jeans schopní vyrábať tie najudržateľnejšie džínsy na svete. Továreň sa nachádza v Touze, vidieckej oblasti Tuniska.
  • Logistika: Po ušití džínsov prichádzajú na scénu priateľskí roboti, ktorí majú tiež veľmi dôležitú úlohu: chystanie, balenie a preprava MUD Jeans.
  • Predaj a zber starých džínsov: Cesta džínsov začína a končí v samotnom sídle spoločnosti MUD Jeans, kde si džínsy môžete kúpiť, "prenajať" alebo vrátiť tie staré, čím im dáte ešte šancu k upcyklácii a pomôžete tak (nielen) MUD Jeans vytvárať menej odpadu a lepší svet.

 

A ak ste sa už nechali presvedčiť, že svoje MUD Jeans musíte mať, máme ich pre Vás pripravených niekoľko - stačí si len vybrať!

 

VYBERTE SI TIE PRAVÉ

Pri výbere typu riflí a padnúcej veľkosti Vám môže pomôcť TABUĽKA VEĽKOSTÍ (ŽENY) a TABUĽKA VEĽKOSTÍ (MUŽI). Je to sprievodca vytvorený priamo značkou MUD JEANS.

Ak si stále nie ste istí, tak si môžete nezáväzne objednať obe veľkosti, medzi ktorými sa rozhodujete.

Alebo nám napíšte a my vybrané rifle, ak ich máme na sklade, radi premeriame.  

23 položiek celkom
Woman Sustainable Denim Piper Straight Stone Indigo Halffront 2000x
Dámske straight fit džínsy „Piper Straight - Stone Indigo"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
14226/25
Women Sustainable Denim Wyde Sara Heavy Stone Black Halffront 2000x 14211/25
Woman Eco Jeans Skinny Hazen 03 Grey Halffront 2000x
€119
14205/25
Woman Eco Jeans Skinny Lilly 03 Grey Halffront 2000x
Dámske slim fit džínsy „Skinny Lilly - O3 grey"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
14202/25
Woman Sustainable Jeans Relax Rose Undyed Halffront 2000x
Dámske vintage džínsy „Relax Rose - Undyed"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
12351/25
Woman Sustainable Jeans Relax Rose Corn Halffront 2000x
Dámske vintage džínsy „Relax Rose - Corn"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
12348/25
Dámske slim fit džínsy „Skinny Lilly - Fan Stone"
Dámske slim fit džínsy „Skinny Lilly - Fan Stone"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
14105/25
Dámske vintage džínsy „Relax Rose - Terra"
Dámske vintage džínsy „Relax Rose - Terra"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
14093/25
Dámske vintage džínsy „Relax Rose - Dip Black"
Dámske vintage džínsy „Relax Rose - Dip Black"
Predobjednávka - termín dodania upresníme
€119
14090/25/

Stránka 1 z 1 - 23 položiek celkom

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz