GAMECHANGERS

gamechangers-logo

GAMECHANGERS je nová etická značka, ktorú v roku 2019 založila Oľga Garajová - majiteľka EtikButiku. A to som já - rovnaká osoba, čo vyberá produkty, zadáva ich na e-shop a píše k nim popisky :-) Takže táto popiska bude teda trochu iná, osobná!

Je to tu, plním si sen! Od malička mám slabosť pre písané slovo. Nielen čítanie kníh, písanie zápisníkov, ale tiež rôzne citáty a nápisy všade, kde je to možné, ma sprevázdajú od nepamäti. Verím, že slovo má moc a keď niečo napíšeme, tak sa to postupne zhmotňuje. Písané slovo môže motivovať, môže vzbudiť záujem, môže spríjemniť deň, niekoho rozosmiať, niekoho možno donútiť k zamysleniu... a to nie je málo! 

Prečo práve GAMECHANGERS? Pretože si myslím, že svet tak ako je teraz, nie je úplne v poriadku. Potrebujeme zmenu - zmeniť pravidlá hry. K našej matke Zemi sa chovať inak. Bolo by krásne, keby pravidlá hry boly nastavené už od zákonodárcov ohľaduplné k našej planéte. Ale nežijeme v ideálnom svete, a tak by sa o túto zmenu mal snažiť každý jeden jednotlivec. Pretože každý jeden človek má moc niečo zmeniť, už napríklad iba tým, čo nakupuje a aké veci podporuje. Všetci sme zodpovedný za našu planétu, všetci môžeme meniť pravidlá hry, všetci sme GAMECHANGERS (aj keď niektorí si to ešte neuvedomujú a nekonajú tak).

Potlač na tričku alebo taške síce nespasí svet, ale verím, že môže motivovať a každý deň nám pripomínať to, čo je podstatné. Textil je z biobavlny alebo recyklovanej bavlny a je vyrobený za férových podmienok (dodávatelia Stanley Stella a Earth Positive). Certifikovanú organickú (GOTS) potlač zrealizovala slovenská firma MerchYou, takže aj výsledné potlačené tričko má GOTS certifikát. No a designy som si vymyslela za férových podmienok po nociach medzi kojením ja :-) 

V októbri 2019 svetlo sveta uzrel design "Be the change you want to see" a "TEAM EARTH" na 3 rôznych modeloch tričiek (celkom som v prvej minikolekcii vytvorila 5 rôznych tričiek). V online ponuke sú i motívy, ktoré ešte fyzicky neexistujú, ale keď sa vám páčia, tak si ich môžete predobjednať a termín dodania potom dohodneme:). 

Moc vám všetkým ďakujem! Oľga 

7 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 7 položiek celkom

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz