Objednávky prijaté a zaplatené do 18.12. stíhame cez Packetu doručiť do Vianoc.✨

KONTAKT

 

VITAJTE V ETIKBUTIKU.

Na mieste, kde sa snúbi etika, udržateľnosť, pomalý životný štýl a design. Nájdete u nás starostlivo vybrané kúsky etickej módy a obuvi, prírodnej kozmetiky a taktiež drobnosti pre udržateľný životný štýl.

Nakupujte online cez e-shop alebo navštívte náš obchod v Bratislave!

 

KONTAKTNÉ ÚDAJE

E-mail: etikbutik@etikbutik.sk

Tel.č.: 00421 951 226 971

 

 

ETIKBUTIK SHOWROOM V BRATISLAVE 

Adresa showroomu: Budova CITY GATE - 1. poschodie, Námestie SNP 478/19, 81101 Bratislava (bývalá výdajňa ZOOTu)

POZOR! Oficiálna adresa je síce Námestie SNP 19, ale reálne sa budova CITY GATE nachádza medzi ulicami Laurinská, Štúrova a Gorkého. Je to pre nás taká malá "kartografická záhada", tak ak ste u nás ešte neboli, pozrite sa na mapu. :)

 

OTVÁRACIA DOBA 

UTOROK - PIATOK 12:30 - 18:30    

SOBOTA 10:00 - 14:00 

V NEDEĽU, PONDELOK A ŠTÁTNE SVIATKY MÁME ZATVORENÉ

 

Doobeda alebo cez obednú pauzu pre Vás radi otvoríme po dohode.

Neostýchajte sa nám napísať (etikbutik@etikbutik.sk) alebo zavolať (Martin: 0951 226 971) a dohodneme s Vami presný čas, keď budete mať na 30 minút (prípadne aj viac) EtikButik a našeho Martina len pre seba! :)

Možnosť individuálneho nákupu v týchto časoch odporúčame všetkými desiatimi. Budete tak mať super bezpečný nákupný zážitok, keď si budete môcť všetky naše kúsky v kľude popozerať a vyskúšať za dodržania vysokých hygienických štandardov!   

Tešíme sa na Vás!

 

 

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole:
 

 

FAKTURAČNÁ ADRESA (neslúži na posielanie zásielok) 

ETIKBUTIK s.r.o. (zodpovedná osoba Oľga Garajová)

Panská dolina 1011/66

94901 Nitra

IČO: 53219465

DIČ: 2121315867

IČ DPH: SK2121315867 

Číslo účtu: 2901855195/8330 (SK5483300000002901855195)

 

 

 

O ETIKBUTIKU

Etika je pre nás na prvom mieste a vnímame ju ako rešpekt k ľuďom, zvieratám a našej planéte. Našou misiou nie je moralizovať o tom, čo je a čo nie je etické, ale ponúkať také alternatívy, ktoré boli vyrobené za etických, spravodlivých a udržteľných podmienok - preto sme EtikButik. 

Klasický textilný priemysel aj živočíšna produkcia patria medzi významných znečisťovateľov životného prostredia, sú náročné na spotrebu vody a výrazne prispievajú aj ku klimatickým zmenám. V procese výroby sa používa veľa toxických chemikálií. Výroba často prebieha v rozvojových krajinách za nedostojných a život a zdravie ohrozujich podmienok.  

My sa so súčasnou situáciu nechceme zmieriť. Preto pre Vás hľadáme etickejšie alternatívy, čo najviac ohľaduplné k životnému prostrediu. Všetky naše kúsky sú vyrobené férovo, či už lokálne alebo za fair-trade podmienok v rozvojových krajínách. V celom našom sortimente nenájdete materiály živočíšneho povodu, je 100% veganský. Vyberáme pre vás oblečenie z prírodných a udržateľných materiálov, ako napríklad biobavlna alebo ekologická viskóza Ecovero a topánky z kvalitnej veganskej kože, korku, recyklovaných materiálov. 

Veríme, že každý malý krok smerom k spravodlivejšiemu a udržateľnejšiemu životu sa počíta. Ako povedal M.Gándhi - buďme sami tou zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete.

 

A AKO TO CELÉ ZAČALO...

Príbeh EtikButiku sa začal písať pred viac ako piatimi rokmi v Prahe. V tej dobe som bola už dlhoročná vegetariánka. Živočíšne výrobky a produkty z kože pre mňa prestali byť možnosťou, pretože už som nevedela ďalej ignorovať, aká hrozná je situácia vo veľkochovoch a živočíšnom priemysle. V tej dobe som sa taktiež dostávala k informáciám o tom, čo sa skrýva za oponou módneho priemyslu. Bolo mi jasné, že sa s danou situáciou nechcem zmieriť a že chcem niečo urobiť, aby som prispela k zmene k lepšiemu.

A tak som začala aktívne hľadať alternatívy ku koženým topánkam a klasickej fast fashion. V tej dobe v našich končinách skoro nič nebolo, ale v zahraničí som objavila niekoľko etických značiek, ktoré mi dali nádej, že módny priemysel môže fungovať aj inak. A ja som vedela, že ich chcem priniesť aj k nám. To bolo posledným impulzom založiť vlastný e-shop s etickou módou a vegánskou obuvou. A tak vznikol EtikButik.cz.

No a ten za 5 rokov svojho života vyrástol z malého punkového bábatka na slušného puberťáka :) Bola to neskutočná cesta, na ktorej sme se veľa naučili a hlavne vďaka ktorej sme stretli mnoho podobne naladených ľudí. Začali sme len online, aby sme v zápatí pridali malý showroom a výdajňu v málo frekventovanej ulici s otváracou dobou v súčte 9 hodín za týždeň. Po dvoch rokoch sme sa presťahovali do trochu vačšieho priestoru v tej istej ulici, otváraciu dobu sme predĺžili. No a minulý rok sme si konečne splnili sen a našli krásny priestor pri obľúbenej pražskej Náplavke, kde nám slnko zapadá priamo do výkladu. Takže ak budete niekedy v Prahe, radi Vás tam privítame!

Keď sa nám v tento "osudný" rok 2020 naskytla príležitosť otvoriť EtikButiku "súrodenca" v Bratislave, navzdory korone sme s manželom neváhali ani sekundu (možno sme blázni, ale obidvaja sme veľmi silno cítili, že to máme urobiť).

Bratislavský showroom bude v dobrých rukách mojej sesternice Terky a jej priateľa Martina a my všetci sa tešíme na novú kapitolu, ktorá sa nám týmto otvára.     

Vaša Oli - zakladateľka, duša Etiku a "CEO" ("Chief Ethical Officer":)

DSC01178_websizex

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz