KONTAKT

 

VITAJTE V ETIKBUTIKU.

Na mieste, kde sa snúbi etika, udržateľnosť, pomalý životný štýl a design. Nájdete u nás starostlivo vybrané kúsky etickej módy a obuvi, prírodnej kozmetiky a taktiež drobnosti pre udržateľný životný štýl.

Nakupujte online cez e-shop www.etikbutik.sk alebo keď budete mať niekedy cestu do Prahy, tak vás radi uvidíme v našom pražskom showroome.

 

KONTAKTNÉ ÚDAJE

E-mail: etikbutik@etikbutik.sk

 

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Máte nejaké otázky? Zodpovieme ich. Prosím, pozorne vyplňte kontaktné údaje.

Nevypĺňajte toto pole:
 

 

FAKTURAČNÁ ADRESA (!!! neslúži na posielanie zásielok !!!) 

ETIKBUTIK s.r.o. (zodpovedná osoba Oľga Garajová)

Panská dolina 1011/66

94901 Nitra

IČO: 53219465

DIČ: 2121315867

IČ DPH: SK2121315867 

Číslo účtu: 2901855195/8330 (SK5483300000002901855195)

 

O ETIKBUTIKU

Etika je pre nás na prvom mieste a vnímame ju ako rešpekt k ľuďom, zvieratám a našej planéte. Našou misiou nie je moralizovať o tom, čo je a čo nie je etické, ale ponúkať také alternatívy, ktoré boli vyrobené za etických, spravodlivých a udržteľných podmienok - preto sme EtikButik. 

Klasický textilný priemysel aj živočíšna produkcia patria medzi významných znečisťovateľov životného prostredia, sú náročné na spotrebu vody a výrazne prispievajú aj ku klimatickým zmenám. V procese výroby sa používa veľa toxických chemikálií. Výroba často prebieha v rozvojových krajinách za nedostojných a život a zdravie ohrozujich podmienok.  

My sa so súčasnou situáciu nechceme zmieriť. Preto pre Vás hľadáme etickejšie alternatívy, čo najviac ohľaduplné k životnému prostrediu. Všetky naše kúsky sú vyrobené férovo, či už lokálne alebo za fair-trade podmienok v rozvojových krajínách. V celom našom sortimente nenájdete materiály živočíšneho povodu, je 100% veganský. Vyberáme pre vás oblečenie z prírodných a udržateľných materiálov, ako napríklad biobavlna alebo ekologická viskóza Ecovero a topánky z kvalitnej veganskej kože, korku, recyklovaných materiálov. 

Veríme, že každý malý krok smerom k spravodlivejšiemu a udržateľnejšiemu životu sa počíta. Ako povedal M.Gándhi - buďme sami tou zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete.

 

A AKO TO CELÉ ZAČALO...

Príbeh EtikButiku sa začal písať pred viac ako piatimi rokmi v Prahe. V tej dobe som bola už dlhoročná vegetariánka. Živočíšne výrobky a produkty z kože pre mňa prestali byť možnosťou, pretože už som nevedela ďalej ignorovať, aká hrozná je situácia vo veľkochovoch a živočíšnom priemysle. V tej dobe som sa taktiež dostávala k informáciám o tom, čo sa skrýva za oponou módneho priemyslu. Bolo mi jasné, že sa s danou situáciou nechcem zmieriť a že chcem niečo urobiť, aby som prispela k zmene k lepšiemu.

A tak som začala aktívne hľadať alternatívy ku koženým topánkam a klasickej fast fashion. V tej dobe v našich končinách skoro nič nebolo, ale v zahraničí som objavila niekoľko etických značiek, ktoré mi dali nádej, že módny priemysel môže fungovať aj inak. A ja som vedela, že ich chcem priniesť aj k nám. To bolo posledným impulzom založiť vlastný e-shop s etickou módou a vegánskou obuvou. A tak vznikol EtikButik.cz.

No a ten za 5 rokov svojho života vyrástol z malého punkového bábatka na slušného puberťáka :) Bola to neskutočná cesta, na ktorej sme se veľa naučili a hlavne vďaka ktorej sme stretli mnoho podobne naladených ľudí. Začali sme len online, aby sme v zápatí pridali malý showroom a výdajňu v málo frekventovanej ulici s otváracou dobou v súčte 9 hodín za týždeň. Po dvoch rokoch sme sa presťahovali do trochu vačšieho priestoru v tej istej ulici, otváraciu dobu sme predĺžili. V roku 2019 sme si konečne splnili sen a našli krásny priestor pri obľúbenej pražskej Náplavke, kde nám slnko zapadá priamo do výkladu. 

Od novembra 2020 do marca 2024 sme mali aj showroom v Bratislave, ale ten sme, bohužiaľ, museli zatvoriť.

Tohto 3,5 roka sme sa ale venovali aj našemu online Etiku www.etikbutik.sk, kde sa práve teraz nachádzate, takže budeme radi, ak si svoj etický kúsok vyberiete online. Všetky etik kúsky pre vás starostlivo vyberáme a máme ich na sklade v našom pražskom showroome. Cez Packetu vám ich rýchlo môžeme doručiť a ak by vám nesadli, tak ich rovnako cez Packetu jednoducho pošlete naspäť.

A ak môžete, naplánujte si výlet do Prahy, v našom showroome pri obľúbenej vltavskej Náplavke (adresa Rašínovo nábřeží 54, Praha 2) vás veľmi radi uvidíme. 

Vaša Oli - zakladateľka, duša Etiku a "CEO" ("Chief Ethical Officer":)

DSC01178_websizex

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz