NO WATER NO LIFE

"Neobzerajme sa späť v hneve, ani sa nepozerajme vpred so strachom. Miesto toho chráňme oceán, a to (nielen) preto, že tým vlastne chránime aj sami seba. 
 
DSC_1175-min
 
 
Oceán reguluje naše podnebie a vďaka nemu je život na celej našej planéte. Je to náš najstarší poklad a každá živá bytosť na ňom závisí. 
 
Voda z oceánu sa nepretržite odparuje a ovplyvňuje teplotu a vlhkosť okolitého vzduchu. Vlhký vzduch stúpa do výšin, kde ho do svojej moci vezmú pasáty. Odvejú ho nad pevninu, kde sa premení na tak pre život potrebný dážď, ktorý prináša vlahu aj kvetom vo vašej záhradke.
 
Okrem toho morské prúdy regulujú podnebie okolo celej zemegule. A život v moriach a oceánoch je nepostrádateľnou súčasťou nášho ekosystému a vytvára ten najfarebnejší svet, aký si len viete predstaviť.       
 
Neobzerajme sa späť v hneve, ani sa nepozerajme vpred so strachom. Miesto toho chráňme oceán, a to (nielen) preto, že tým vlastne chránime aj sami seba." 
  
Text tohto príspevku je voľným prekladom textu na tričku „AALEX NO WATER NO LIFE undyed“ od značky ArmedAngels. A keďže jedným z našich obľúbených hesiel je "Čo na srdci, to na tričku", tak sme pre vás všetkých, čo to máte podobne, pripravili špeciálnu kategóriu s názvom NO WATER NO LIFE.
 
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz