DETOX DENIM

41 položiek celkom
Dámske široké džínsy „ENIJAA ebony black"
+ ďalšie
24115/26
Dámske krémové rifle „LEJAANI UNDYED"
+ ďalšie
22664/26
Dámske rifle z biobavlny „LEJAA easy blue"
+ ďalšie
22091/34
30003969 1989a (1)
+ ďalšie
18261/26/
mairaa black
+ ďalšie
13611/31
Dámske slim fit džínsy s vysokým pásom „Skinny Hazen - Sea Stone" 14108/25

Vedeli ste, že konvenčný denim škodí nášmu životnému prostrediu a v konečnom dôsledku aj nám samým? Pri konvenčnej výrobe džínsov sa stále používa veľké množstvo vody a škodlivých chemikálií, a dochádza k znečisťovaniu ovzdušia vysokými emisiami CO2. Značka ArmedAngels je našťastie tu, aby to zmenila.

 

PREČO SI ZAKÚPIŤ DŽÍNSY Z KOLEKCIE DETOX DENIM?

Pri výrobe džínsov DETOX DENIM sa v porovnaní s konvenčnými džínsami spotrebuje či vyprodukuje:

O 40 % menej vody

Na výrobu jedného metra bežnej džínsovej tkaniny je potrebné približne 1301 litrov vody. DETOX DENIM spotrebuje v priemere 787 litrov vody. S každým metrom látky v ArmedAngels ušetria až 514 litrov vody.

O 64 % menej oxidu uhličitého

Výroba jedného metra látky potrebnej na výrobu džínsov DETOX DENIM generuje približne 2,54 kg skleníkových plynov, na rozdiel od približne 6,8 kg, ktoré vzniknú pri výrobe konvenčným džínsov.

Žiadne znečistenie životného prostredia škodlivými chemikáliami

Výhody pre životné prostredie začínajú už pri pestovaní organickej bavlny, pri ktorom sa nepoužívajú žiadne pesticídy. Ani pri procese farbenia, zosvetlenia či prania džínsov DETOX DENIM sa nepoužívajú toxické rozpúšťadlá ani toxické chemikálie.

 

organicka bavlna 

Pri konvenčnom pestovaní bavlny sa deje mnoho vecí, ktoré sú škodlivé pre našu planétu aj ľudí: toxické chemikálie na poliach, geneticky modifikované semená obrovská spotreba vody sú len niektorými z problémov. Existuje však aj iná cesta.

Značka ArmedAngels na výrobu džínsov DETOX DENIM používa 100 % organickú bavlnu od certifikovaných dodávateľov. To znamená oveľa menšiu spotrebu vody a pestovanie bavlny bez toxických hnojív a pesticídov.

 

bez skodlivych chemikalii 

Pri výrobe konvenčných džínsov sa pri ich farbení a praní spotrebúva extrémne veľké množstvo vody a spodná voda je znečistená nebezpečnými chemikáliami a toxickými ťažkými kovmi. Niektoré z chemikálií zabezpečujú napríklad to, že lacné farbivá vydržia čo najdlhšie.

ArmedAngels našli partnerov s certifikáciou GOTS, ktorí pri výrobe denimu používajú čo najmenej vody a pracujú iba s neškodnými, toxikologicky testovanými chemikáliami.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz