Dámske slim fit džínsy s vysokým pásom „Skinny Hazen - Sea Stone"

Kód: 14108/30 14108/31 14108/32 14108/33 14108/29 14108/25 14108/41 14108/26 14108/34 14108/27 14108/35 14108/28 14108/36 14108/37 14108/38 14108/39 14108/40 14108/42 Zvoľte variant
Značka: MUD Jeans
€119,95
Predobjednávka - termín dodania upresníme Predobjednávka - termín dodania upresníme Predobjednávka - termín dodania upresníme Predobjednávka - termín dodania upresníme Predobjednávka - termín dodania upresníme Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Dostupnosť overíme u výrobcu Predobjednávka - termín dodania upresníme Predobjednávka - termín dodania upresníme Predobjednávka - termín dodania upresníme Zvoľte variant
Variant

Detaily produktu:

 • Materiál: 23% recyklovaná bavlna od spotrebiteľov (post-consumer), 75% organická bavlna, 2% elastan
 • Farbenie: svetlá farba Sea Stone vznikla u MUD JEANS použitím ekologického bielenia ozónom a bioenzýmami
 • Udržateľná výroba
 • Modelka je vysoká 1.74 m a má na sobě 25/32.
 • Dĺžka (vo vnútornom šve): 81.5 cm (u veľkostí s dĺžkou 32)
 • Elastická džínsovina

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

MUD Jeans - Wikipedia

Všetko začalo v roku 2012, kedy Bert van Son založil MUD Jeans. S viac ako 30 rokmi skúseností videl všetko, čo sa v módnom priemysle deje. Bol svedkom toho, že život pracovníkov módneho priemyslu je nesmierne náročný a že nekonečné požiadavky na materiál v dôsledku explodujúcej výroby ničia našu planétu. Chcel robiť veci inak.

A prečo práve džínsy? Džínsy sú jednou z najviac znečisťujúcich položiek módneho priemyslu. Výroba jedného kusu džínsov stojí našu planétu 7000 litrov vody a znešistenie škodlivými chemikáliami. S ročným predajom 200 000 miliónov džínsov môže byť vplyv recyklácie džínsov a používania organickej bavlny obrovský.

Bert verí, že zábava, ktorá sprevádza módu je možné aj bez ničenia planéty Zeme a jej zdrojov. Spoločne so svojím tímom premenil MUD Jeans na príkladnú cirkulárnu módnu spoločnosť, v roku 2013 predstavil priekopnícky model "Lease a jeans" a dôsledne zavádzal princípy cirkulárnej ekonomiky do praxe. MUD Jeans je prvou značkou džínsov na svete, ktorá uplatňuje princípy obehového hospodárstva a znižuje tak našu ekologickú stopu.

(Šťastní výrobcovia džínsov, lepšie džínsy)

 A ako vlastne prebieha férová produkcia MUD Jeans?

 • Farmári pestujúci bavlnu: Všetka bavlna, ktorá je u MUD Jeans miešaná s recyklovanou bavlnou, má certifikát GOTS. Prostredníctvom tohto procesu certifikácie značka vie, že bavlna pochádza z Bombaja v Indii. Aj keď nemá priamy kontakt s farmármi, ktorí pestujú a zbierajú túto bavlnu, prostredníctvom certifikácie GOTS môže každá firma veriť, že pracujú v zdravých a spravodlivých podmienkach.
 • Upcyklácia materiálov: Továreň, v ktorej dochádza k mechanickej recyklácii a upcyklácii textilu pre MUD Jeans sa nachádza v malom mestečku v španieskom Alicante. Táto továreň je vedená odborníkmi na textil, módu a udržateľnosť. S ich pomocou dochádza k recyklácii starých vyzbieraných džínsov na vlákno, ktoré je možné premeniť na priadzu.
 • Tkanie a farbenie: Spoločnosť Tejidos Royo so sídlom v španielskej Valencii pomáha MUD Jeans vyrábať a následne farbiť textílie, ktoré neobsahujú nebezpečné chemikálie a spotrebuvávajú menej vody a energie.
 • Šitie a pranie: V spoločnosti Yousstex International je tkanina džínsov šitá, praná a značkovaná. Vďaka ich inovatívnej technológii sú v MUD Jeans schopní vyrábať tie najudržateľnejšie džínsy na svete. Továreň sa nachádza v Touze, vidieckej oblasti Tuniska.
 • Logistika: Po ušití džínsov prichádzajú na scénu priateľskí roboti, ktorí majú tiež veľmi dôležitú úlohu: chystanie, balenie a preprava MUD Jeans.
 • Predaj a zber starých džínsov: Cesta džínsov začína a končí v samotnom sídle spoločnosti MUD Jeans, kde si džínsy môžete kúpiť, "prenajať" alebo vrátiť tie staré, čím im dáte ešte šancu k upcyklácii a pomôžete tak (nielen) MUD Jeans vytvárať menej odpadu a lepší svet.

 

A ak ste sa už nechali presvedčiť, že svoje MUD Jeans musíte mať, máme ich pre Vás pripravených niekoľko - stačí si len vybrať!

 

VYBERTE SI TIE PRAVÉ

Pri výbere typu riflí a padnúcej veľkosti Vám môže pomôcť TABUĽKA VEĽKOSTÍ (ŽENY) a TABUĽKA VEĽKOSTÍ (MUŽI). Je to sprievodca vytvorený priamo značkou MUD JEANS.

Ak si stále nie ste istí, tak si môžete nezáväzne objednať obe veľkosti, medzi ktorými sa rozhodujete.

Alebo nám napíšte a my vybrané rifle, ak ich máme na sklade, radi premeriame.  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz