rCUP (340 ml) - krémová/tyrkysová

Kód: 6711
€17,90
Na sklade

Koniec zbytočným jednorázovým plastovým či papierovým kelímkom na kávu alebo čaj, ktoré sa pomaly, ale isto stávajú ekologickou pohromou. rCUP netečie, nepáli a udržuje váš nápoj dlhšie teplý alebo studený (u kávy je to viac než hodina, pri čaji ešte dlhšie). Ľahko sa otvára i zatvára jednou rukou a pri pití z neho nemusíte sŕkať jednou malou dierkou. Môžete z neho totiž piť po celom obvode. Budete ho proste milovať! Celý život.

Objem: 340 ml
Rozmery: Výška: 168 mm s viečkom, 144 mm bez viečka; Priemer dna: 64 mm Priemer viečka: 84 mm
Materiál: polypropylen, papierová drť recyklovaných kelímkov, silikon (použitý na tesnenie)
Hmotnosť: cca 220 g
Zem pôvodu: Vyrobené vo Veľkej Británii.

 

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

rCUP je prvý opakovane použiteľný kelímok na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papierových kelímkov, ktoré sú v kaviarňach po celom svete používané každý deň.

Povedzte stop zbytočným jednorázovým plastovým či papierovým kelímkom na kávu alebo čaj, ktoré sa pomaly, ale isto stávajú ekologickou pohromou. rCUP netečie, nepáli a udržuje váš nápoj dlhšie teplý alebo studený (u kávy je to viac ako hodina, pri čaji ešte dlhšie). Ľahko sa otvára aj zatvára jednou rukou a pri pití z neho nemusíte sŕkať jednou malou dierkou. Môžete z neho totiž piť po celom obvode.

Samozrejmosťou je absencia BPA.

 

Aká veľká časť rCUPu je vyrobená z použitých kelímkov?

Aktuálne je v komerčnej sfére nemožné vyrobiť recyklovaný polymer, ktorý je vhodný pre styk s potravinami. Preto je z použitých kelímkov vyrobená iba vnútorná vrstva rCUPu, čo predstavuje cca 40% podiel. Výrobca ale pracuje na tom, aby tento podiel navýšil. S rCUP kelímkom sú zatiaľ v prvej fázi, teda na začiatku!

Znamená to teda, že rCUP je tak vyrobený z väčšej časti z plastu?

Áno, je to tak. Našťastie si všetci veľmi dobre uvedomujeme vplyv, ktorý môže mať plast na životné prostredie, keď je používaný nezodpovedne. Inak je, ale plast skvelý materiál, ktorý má v dnešnej spoločnosti kľúčovú úlohu. Môže byť mnohokrát recyklovaný a znova a znova použitý. Problém nastáva, keď plast skončí na skládke alebo v prírode. Jednorázové použitie plastov je zbytočné a plast často končí ako nevyužitý odpad. Musíme teda prejsť na odolné, dlhodobo použiteľné plastové výrobky, ktoré sa dajú znova a znova recyklovať.

Čo s kelímkom keď doslúži?

Pri správnej starostlivosti vám kelímok vydrží aj 10 rokov.Aj napriek tomu deň, kedy už nebude možné ho znova použiť, príde.

V tom prípade môžete kelímok jednoducho vyhodiť do žltého plastového kontajneru. Všetky recyklačné zariadenia akceptujú a spracovávajú polypropylén, čo je tiež dôvod, prečo je v rCUPu použitý.

Malá pružina z nehrdzavejúcej ocele v mechanizme kelímku sa zachytáva v procese triedenia a recykluje sa oddelene.

Priebeh opakovane použiteľného kelímku rCUP

Na začiatku všetkého bola otázka: “Čo môžeme robiť s použitými jednorazovými kelímkami na kávu?”

Práve túto otázku v roku 2016 dostali ľudia z Ashortwalk, designovej spoločnosti z Veľkej Británie, ktorá sa zaoberá využitím použitých a recyklovaných materiálov a vracia im život v novej forme.

Nezľakli sa, dali hlavy dohromady a začali hľadať možnosti a premýšľať o spôsobe, ako ich využiť. Dôvodom, prečo sa papierové kelímky tak málo recyklujú, je skutočnosť, že kelímky na sebe majú tenkú vrstvu plastu, ktorá recyklovateľnosť papieru sťažuje.

Jeden z ich partnerov v oblasti polymérov a recyklácie, spoločnosť Nextek, sa spoločne s Imperial College London namiesto zložitého oddeľovania zložiek rozhodli pre logický prístup k recyklácii celého kelímku. Jeho vyčistením a rozkrájaním našli spôsob zmiešania vlákien kelímku s plastovým polymérom.

Tento nápad sa všetkým v Ashortwalk veľmi zapáčil a rozhodli sa ho využiť. A preto začali polymér miešať s inými recyklovanými materiálmy, aby ich potom pretvorili v nové a užitočné produkty. Netrvalo dlho a rCUP bol na svete.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz