True North

Spoločnosť TRUE NORTH bola založená pod záštitou LEELA COTTON, rodinnej spoločnosti, ktorú založili Susanne a Kemal Bektaşovi, dvaja celoživotní ekológovia a partneri. Po 30 rokoch ekologického know-how a skúseností v textilnom priemysle sa rodina rozhodla ponúknuť udržateľnú alternatívu pre oblasti, kde je organická bavlna z hľadiska výkonu nedostatočná. V roku 2019 sa zrodil TRUE NORTH.

Udržateľne vyrábané športové oblečenie s rešpektom k našej planéte a spoločnosti.

MATERIÁLY

Veľká časť dopadu oblečenia na životné prostredie sa odohráva vo fáze materiálu. Najpoužívanejšie textilné vlákna, konvenčná bavlna a panenský polyester majú najväčší vplyv na našu planétu. Konvenčne pestovaná bavlna vyžaduje veľa vody a chemikálií, kontaminuje pôdu a podzemné vody a ovplyvňuje zdravie poľnohospodárov. Panenský polyester sa získava z neobnoviteľných zdrojov ropy, spotrebováva veľa energie a uvoľňuje nebezpečné látky počas výroby. V spoločnosti True North používame organické a recyklované alternatívy k týmto materiálom bez toho, aby sme obetovali pohodlie a výkon.

Organická bavlna - 100% bavlny, ktorú používame, je organická bavlna z Egejského mora s certifikáciou GOTS, ktorá nepoškodzuje pôdu, vodu ani zdravie farmára a nositeľa. Výrobný proces je certifikovaný Global Organic Textile Standards (GOTS).

Recyklovaná syntetika - pokiaľ ide o výkon a funkčnosť, stále potrebujeme syntetické materiály. Majú vysokú odolnosť a pružnosť a ponúkajú tepelný komfort tým, že odvádzajú teplo a vlhkosť od tela na vonkajšiu stranu materiálu. Ale namiesto pôvodných syntetických materiálov, ktoré využívajú neobnoviteľné zdroje a veľa energie, používame iba recyklované materiály certifikované podľa Global Recycled Standard (GRS). Recyklované syntetické materiály šetria prírodné zdroje, znižujú plastový odpad, šetria energiu a generujú menej emisií CO² pri rovnakom výkone.

  • Recyklovaný polyester (REPREVE)
  • Recyklovaný elastan (tiež známy ako Spandex alebo Lycra)
  • LENZING TENCEL™ (lyocell a modal)
  • PETA-Approved Vegan: Sme proti akejkoľvek forme týrania zvierat. Všetky naše produkty majú certifikát "PETA-Approved Vegan". Ako dlhoročná vegánska rodina poskytujeme vegánske pracovisko, aby sme našim zamestnancom uľahčili prechod na vegánstvo z etických a zdravotných dôvodov. Vegánstvo tiež prispieva k našim environmentálnym cieľom tým, že znižuje degradáciu pôdy a emisie skleníkových plynov.

VÝROBA

To, ako materiál spracujeme, je rovnako dôležité ako jeho výber. Textilná výroba je jedným z celosvetovo najnáročnejších priemyselných odvetví na vodu, energiu, chemikálie a pracovnú silu. Aby sme pochopili náš celkový dopad, monitorujeme každú fázu výroby a podľa toho prijímame preventívne opatrenia.

Žiadne škodlivé chemikálie. Máme zoznam zakázaných chemikálií, ktoré môžu poškodiť zdravie planéty, textilných pracovníkov a nositeľov. Všetky doplnky ako gombíky alebo zipsy sú vyrobené prevažne z prírodných produktov.

Spravodlivá práca a etická výroba. Spolupracujeme iba s dôveryhodnými výrobcami, aby sme vedeli, ako úzko fungujú. Všetky kroky v našom spracovaní, výrobe, balení, označovaní a obchodovaní sú pokryté GOTS, ktorá má prísne ekologické a sociálne kritériá.

Funkčné, nadčasové a trvanlivé produkty. Naše produkty navrhujeme tak, aby boli pohodlné, funkčné, odolné a bezpečné na nosenie. Uprednostňujeme nadčasový dizajn, vysoko kvalitnú látku a spracovanie, pričom máme na pamäti funkčnosť a jednoduché použitie. Zakladáme si na nadčasových designoch s nevšednými farbami, siluetami a vzormi. Štýl TRUE NORTH je nezávislý na meniacich sa trendoch, napriek tomu žiaduce a funkčné.

Najnižšie emisie CO². Typický odev pred zakúpením cestuje po celom svete. Produkty TRUE NORTH nie! Celý výrobný proces prebieha na veľmi malom území Turecka. Naše produkty prejdú počas výrobných fáz iba 100-200 km, od suroviny až po odev. Po výrobe posielame produkty do nášho skladu v Brémach po mori alebo po železnici. Nespôsobujeme teda žiadne zbytočné uhlíkové emisie prostredníctvom dopravy.

Žiadne produkty značky True North sa nenašli...
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz