Dámske zelené tričko z biobavlny "BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE" rollup rukáv

Kód: 12540/XL
Značka: GAMECHANGERS
€26,90
Na sklade
Variant

Gándhího výrok "Buď tou zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete", patrí medzi moje najobľúbenejšie citáty. Je dobré si túto múdru vetu dnes a denne pripomínať. 

Materiál: 100% biobavlna (GOTS certifikácia), gramáž 155 GSM

Tabuľka veľkostí: 

rollupsleeve-tabulka-velikosti 

 

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

gamechangers-logo

GAMECHANGERS je autorská značka rodinného tímu z ETIKBUTIKU. Textil je z biobavlny alebo recyklovanej bavlny a je vyrobený za férových podmienok (dodávatelia Stanley Stella a Earth Positive). Certifikovanú ekologickú potlač zrealizovala slovenská firma MerchYou (pri dizajnoch "Be the change") a česká firma OP Tiger (pri dizajnoch z kolekcie PEACEFUL MIND CREATES PEACE).

O KOLEKCII NA POMOC KONKRÉTNOM ŽENÁM Z UKRAJINY "PEACEFUL MIND CREATES PEACE"

Názov dostala kolekcia podľa dvoch hlavných, jogou inšpirovaných designov z dielne digitálnej umelkyne Kati z Kyjiva, ktorá svoj azyl našla v Prahe. Tretí dizajn, fotka z oka našej Oli, túto myšlienku dotvára. Aj keď je doba náročná, potrebujeme nájsť aspoň trochu mieru v sebe samých a nestrácať nádej, že mier čoskoro nastane aj na Ukrajine. A do tej doby sa môžeme aspoň na chvíľku zastaviť, nadýchnuť sa a pozrieť sa do korún stromov, na oblohu alebo si zacvičiť obľúbenú ásanu.

Tričko TEAM EARTH. TEAM LIFE. TEAM FREEDOM. Unisex tričko s motívom jarných korún stromov, oblohy a oblakov odkazuje na to, že sme na jednej lodi – sme jeden tím. Žijeme na spoločnej planéte. Prajeme si spokojný a šťastný život, nielen pre nás, ale aj pre ďalšie generácie. Prajeme si slobodu a mier. Záleží nám na životnom prostredí. Stojíme za Ukrajinou. Stojíme za našou planétou. Toto tričko vytvorila Olga Garajová, majiteľka EtikButik, v spolupráci so svojim malým rodinným tímom.

Čiastku 200 Kč z každého predaného trička EtikButik daruje Anne a jej 8-ročnej dcérke Tamile, ktoré sú pôvodom z Donecka a pred vojnou utekajú už druhýkrát. Už druhý mesiac nachádzajú svoj dočasný azyl práve u Olgy a jej rodiny v spoločnom byte. Aby ale skutočne začali nový život, potrebujú si nájsť vlastné bývanie, a práve výťažok z predaja tejto minikolekcie bude takáto pomoc do začiatku.

Ďalšie dva designy MEDITATION a CONNECTION sú z dielne šikovnej grafickej dizajnérky Kati z Kyjeva, ktorá pred vojnou utiekla do Prahy a zhodou náhod teraz býva u brata našej Oli. Kaťa ako autorka designov dostane z každého predaného trička 200 Sk a dúfame, že sa jej prostredníctvom tejto spolupráce podarí aj nájsť ďalšie zákazky v Českej republike alebo na Slovensku.

Minikolekcia PEACEFUL MIND CREATES PEACE je prvým krokom. EtikButik by rád v rámci svojej autorskej kolekcie Gamechangers nadviazal spoluprácu aj s ďalšími umelcami a autormi z Ukrajiny a pomohol im tak začať tu nový život.

O značke GAMECHANGERS

Zakladateľka EtikButiku a súčasť tímu GAMECHANGERS, Oli Garajová, vysvetľuje, prečo sa značka volá práve GAMECHANGERS. "Súčasný svet nie je ideálny a uvedomujeme si, že potrebujeme zmenu. Zmeniť pravidlá hry, správať sa lepšie k našej planéte. Bolo by krásne, ak by pravidlá hry boli nastavené už od zákonodarcov tak, aby sa v prvej línii myslelo na životné prostredie aj budúce generácie, ale od tohto ideálu sme ešte vzdialení.Preto je potrebné, aby sa o túto zmenu snažil aj každý jeden jednotlivec. Pretože každý jeden človek má veľmi niečo zmeniť, už napríklad len tým, čo nakupuje a aké veci podporuje. Všetci sme zodpovední za našu planétu, všetci môžeme meniť pravidlá hry, všetci sme GAMECHANGERS. Potlačené tričko alebo taška síce nespasia svet, ale veríme, že môže motivovať a každý deň nám pripomínať to, čo je podstatné."

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz