Dámske tenisky „PRINCEALF Sneakers Off-white“

Kód: 23570/39
Značka: ECOALF
€95
Na sklade
Variant

Tenisky Prince majú najnižšiu uhlíkovú stopu na trhu. Sú vyrobené z našej recyklovanej polyesterovej morskej priadze, ktorá pochádza z projektu Upcycling The Oceans nadácie ECOALF, vďaka ktorému viac ako 4 000 rybárov v Stredozemnom mori od roku 2015 zhromaždilo viac ako 1 000 ton odpadu. Snažíme sa týmto spôsobom vyčistiť oceány, spracovať a uľahčiť správne nakladanie s využitým odpadom. Podrážka navyše obsahuje 20% recyklovanej gumy. V rámci nášho poslania vytvoriť novú generáciu recyklovaných produktov sa nám podarilo začleniť recyklovanú gumu do podrážky našich tenisiek prostredníctvom inovatívnych procesov. Ľahké a pohodlné tenisky, ktoré odstraňujú plasty z našich oceánov.

 

Deataily produktu:

  • Materiál (zvršok): 100% recyklovaný polyester
  • Podrážka: 80% guma, 20% recyklovaná guma
  • Šnúrky: 100% polyester
  • Podšívka: 50% recyklovaný polyester, 50% polyester
  • neobsahuje žiadne kovové prvky
  • materiál je vodoodpudivý
  • PFC-free
  • Vegan
  • GRS Certifikácia (Global Recycled Standart)

Pri výrobe tohto produktu bolo ušetrených 3,05 kg CO2 eq a 675 litrov vody.

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-ecoalf - Oceanic Global

"Ecoalf sa zrodil v roku 2009, názov aj koncept značky vznikli po narodení mojich dvoch synov: Alfreda a Álvara. Chcel som vytvoriť skutočne udržateľnú módnu značku a veril som, že najudržateľnejšou vecou je prestať používať prírodné zdroje nedbalým spôsobom, aby sme zabezpečili zdroje ďalšej generácie. Recyklácia by mohla byť riešením, ak by sme dokázali vyrobiť novú generáciu recyklovaných produktov s rovnakou kvalitou a dizajnom ako tie najlepšie nerecyklované.

Po 12 rokoch zostáva naša misia a vízia nedotknutá, pokiaľ možno s väčšou silou a jasnosťou ako kedykoľvek predtým.

Naša planéta sa trasie a musíme konať. Je čas prevziať zodpovednosť. Veríme, že máme poslanie, ktoré presahuje len podnikanie. Móda je jedným z najväčších priemyselných odvetví spotrebného tovaru na svete a jedným z najviac znečisťujúcich. Verím, že doba, kedy móda bola len o tom, aby vyzerala dobre, je preč. Viac ako kedykoľvek predtým to musí byť o tom, ako robiť to, čo je správne, a cítiť sa pri tom dobre. Máme šancu a zodpovednosť prehodnotiť obchodný model, ktorý chceme do budúcnosti.

 

S láskou,"

Javier Goyeneche Prezident, zakladateľ

 

DODÁVATEĽSKÝ REŤAZEC – SOCIÁLNA ZODPOVEDNOSŤ

"Spolupracujeme na hlbšej zmene."

Hľadáme partnerov, ktorí zdieľajú naše hodnoty, spĺňajú naše štandardy udržateľnosti, alebo ešte lepšie, ktorí ich presahujú. Máme s nimi veľmi úzky vzťah, ktorý nám umožňuje ovplyvňovať ich procesy a zabezpečiť, aby boli rešpektované základné ľudské práva všetkých ľudí zapojených do nášho dodávateľského reťazca.

Spoluprácou môžeme posilniť naše spravodlivé obchodné praktiky a vytvoriť pozitívny vplyv na životy všetkých ľudí v našom hodnotovom reťazci.

Aby sme zaručili, že naši dodávatelia zdieľajú naše hodnoty a záväzok voči ľudským právam, všetci naši dodávatelia súhlasia s naším záväzkom udržateľného rozvoja Ecoalf.

Aby sme minimalizovali sociálne riziká v našich operáciách v rámci celého dodávateľského reťazca, všetci naši dodávatelia sú certifikovaní a auditovaní tretími stranami.

 

                

"Sme hrdí na to, že využívame čo najmenšie množstvo prírodných zdrojov (materiály, energia a doprava)"

Od roku 2009 je naším cieľom obmedziť spotrebu našich prírodných zdrojov, a preto sme sa rozhodli používať materiály ako recyklovaný polyester, recyklovaný nylon, recyklovaná vlna a recyklovaná bavlna, čím sa znižuje množstvo produkovaných emisií CO2 a množstvo spotrebovanej vody.

Sme certifikovaná značka Global Recycling Standard (GRS). Global Recycled Standard (GRS) je dobrovoľný produktový štandard na sledovanie a overovanie obsahu recyklovaných materiálov v konečnom produkte. Norma sa vzťahuje na celý dodávateľský reťazec a rieši vysledovateľnosť, environmentálne princípy, sociálne požiadavky, chemický obsah a označovanie. To vzdeláva spotrebiteľov a pomáha im robiť informované rozhodnutia.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz